Sport

• 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2144

Joanna Frukacz z bielskiej straży pożarnej najlepsza w Europie

27 sierpnia we włoskim Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na starcie stanęła 7-osobowa reprezentacja polskich strażaków. Rywalizację wśród kobiet zdecydowanie wygrała sekc. Joanna Frukacz z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, z czasem 38 min 39 sekund, na 10 km.

Joanna Frukacz z bielskiej straży pożarnej najlepsza w Europie · fot. mł. kpt. Seweryn Pogocki, KM PSP Piotrków Trybunal

W kategorii mężczyzn polscy strażacy nie dali szans swoim rywalom i w komplecie zameldowali się na podium. Zwyciężył Damian Noga KP PSP w Staszowie, srebrny medal zdobył Kamil Poczwardowski z KP PSP Sierpc a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Ratajczyk z KP PSP w Aleksandrowie Kujawskim.

Strażaczka z Bielska-Białej najlepsza w Europie
Joanna Frukacz z bielskiej straży pożarnej najlepsza w Europie · fot. mł. kpt. Seweryn Pogocki, KM PSP Piotrków Trybynal

Pozostali biegacze z naszego kraju stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Indywidualne wyniki polskich strażaków zaprocentowały zdobyciem tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków