• 27 września 2022
  • wyświetleń: 1506

Wiktoria Biskup z KS Sprint ze srebrem Mistrzostw Polski U16

24 i 25 września w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. Podczas zawodów Wiktoria Biskup, zaodniczka KS Sprint Bielsko-Biała została Wicemistrzynią Polski w biegu na 100m, poprawiając swój rekord życiowy na 12.22.

Wiktoria BISKUP - srebrna medalistka MPU16 na 100m - 24-25.09.22 Lublin
Wiktoria Biskup z KS Sprint ze srebrem Mistrzostw Polski U16 · fot. Katarzyna Dobija - KS SPRINT Bielsko-Biała

Zawodniczka trenerki Katarzyny Dobiji zajęła również najbardziej nielubiane miejsce - czyli 4. na 300m. Sukces jest tym bardziej cenny, że Wiktoria jest pierwszy rok w kategorii U16.

- Mieliśmy również bardzo duże nadzieje, że Aurelia Lachowska stanie na podium w biegu na 2000m - była liderką tabel i startowała z niebieskim numerkiem. Niestety - liczne przepychanki i upadek spowodowały, że na medal trzeba poczekać do kolejnej imprezy zapewnienia Aurelii. Na tym samym dystansie jej kolega grupowy Mikołaj Urbaś "wybiegał" 7. miejsce z nowym rekordem życiowym - 5:59.32. Aurelia i Mikołaj są zawodnikami Stefana Ruśniaka - informuje KS Sprint Bielsko-Biała.

Debiut na zawodach rangi MP mogą zaliczyć do udanych: Oliwia Jaromin - 600m - 21. miejsce, Judyta Łukaszewska - 1000m prz - 23. miejsce (zawodniczki trenują u Małgorzaty Caputy-Tamowskiej) oraz kulomiot Piotr Sokołowski - 14. miejsce (trener Michał Dębowski).

Zawodnicy KS Just Team Bielsko-Biała na Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie - 15.09.2022 · fot. KS Just Team Bielsko-Biała

W Lublinie startowali również zawodnicy Just Team Bielsko-Biała. Mateusz Hornik zajął 16. miejsce w pchnięciu kulą (11.50), poprawiając się o cztery lokaty w stosunku do list startowych. Karol Koczur zajął 19. miejsce w biegu na 110m ppł (16.96), pobita życiówka i awans o 6 miejsc. Wojciech Legień zajął 28. miejsce w biegu na 300m ppł (43.03), poprawiona życiówka i awans o dwie pozycje.