• 4 października 2022
  • wyświetleń: 886

Za nami Międzynarodowy turniej karate Polish Open

Międzynarodowy turniej karate Polish Open odbywał się dniach 1-2 października w hali pod Dębowcem. Na 10 tatami rywalizowało około 1700 zawodniczek i zawodników reprezentujących 240 klubów z 28 państw.

Za nami Międzynarodowy turniej karate Polish Open · fot. polish-open.com

W ciągu kilkunastu lat Polish Open, z niewielkich zawodów dla dzieci i młodzieży, wyrosło na jeden z największych turniejów karate w Europie. Dla Polski i wielu ekip zagranicznych, m.in. Ukrainy, Danii, Węgier, Słowacji, był to turniej rankingowy - kwalifikacyjny do zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Świata oraz przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Klasyfikację medalową wygrały kluby reprezentujące Ukrainę, które zdobyły 25 medali złotych, 23 srebrnych i 41 brązowych, przed Polską z 18 złotymi, 27 srebrnymi i 36 brązowymi medalami. Na trzecim miejscu uplasowali się Węgrzy z dorobkiem 12 medali złotych, 18 srebrnych i 22 brązowych.

W puli srebrnych medali zdobytych przez kluby polskie znajduje się medal zawodniczki bielskiego Atemi Evy Criou, która wywalczyła 2. miejsce w konkurencji kumite indywidualne juniorek w kategorii wagowej (-66kg).

Dobre miejsca punktowane wywalczyli inni zawodnicy z Atemi: 5. miejsce - Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek (12-13 lat), 7. miejsca - Iga Ryś w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 8 lat w kategorii wagowej (-30kg), Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców (U21).

Pełne informacje o zawodach:

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwała grupa Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Bielsko-Biała wraz z dwoma lekarzami. Do pomocy w organizacji tej imprezy zaangażowanych było około 60 wolontariuszy z klubu Atemi, Szkoły Kadetów im. T. Kościuszki w Bielsku-Białej oraz uczniów bielskiego Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących.

Organizatorem imprezy był bielski klub Atemi oraz gmina Bielsko-Biała, zawody odbywały się pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego i Europejskiej Federacji Karate.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz Polski Komitet Olimpijski.