• 4 października 2022
  • wyświetleń: 1161

Udany występ bielskich lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska U14

Ruda Śląska okazał się niezwykle gościnna dla lekkoatletów z Bielska-Białej. Zawodnicy KS Sprint przywieźli stamtąd 9 medali, a zawodnicy Just Team - 6.

Udany występ bielskich lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska U14 · fot. Materiały organizatora

Mistrzostwa Śląska U14, które odbyły się 1 października w Rudzie Śląskiej kluby ze stolicy Podbeskidzia będą wspominać bardzo dobrze. KS Sprint zdobył 2 złote medale, 5 srebrnych oraz 2 brązowe. W klasyfikacji klubowej sprintowicze zajęli drugie miejsce.

Medaliści:
  • złoto - Tomasz Sanecki 100 m ppł., 4x100 m K - Marianna Francuz - Maja Mikołajczyk - Aleksandra Krupa - Zofia Pasierbek;
  • srebro - Filip Buzderewicz 100 m ppł., Maja Mardaus oszczep, Mateusz Twardak 300 m, Małgorzata Tarędź 1000 m, 4x100 m M - Filip Buzderewicz - Jan Rakoczy - Franciszek Lepski - Mateusz Twardak - 54.33
  • brąz - Jan Rakoczy 100 m ppł., Zofia Pasierbek skok w dal.

Na tych samych zawodach 6 medali zdobyli wychowankowie klubu Just Team:
  • złoty medal - sztafeta 4x100m chłopców - Jan Kozak, Mateusz Skoczylas, Adam Piechota, Oskar Owczarczyk;
  • srebrny medal - Paulina Strok skok wzwyż, Oskar Owczarczyk 100 m;
  • brązowy medal - Martyna Porębska skok wzwyż, Mateusz Skoczylas skok w dal, Oskar Owczarczyk skok wzwyż.