• 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 1368

[FOTO] Sukcesy klubu Atemi na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Od 12 do 13 listopada w Wejherowie na Pomorzu, odbyły się II Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego. Do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski przystąpiło 374 zawodniczek i zawodników z 54 klubów, w tym 6-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Atemi Bielsko-Biała na II Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Karate - 12-13.11.2022 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Doskonale zaprezentował się bielski team, który w konkurencjach indywidualnych
i drużynowych zdobył 5 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy, co pozwoliło uplasować bielski klub na 3. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złotą medalistką Mistrzostw Polski w Karate została Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców w kategorii wagowej (-61kg). Złoty medal MP wywalczyła również drużyna w konkurencji kata drużynowe junior-młodzieżowiec w składzie: Krzysztof Karwowski, Dominik Świgost oraz Kacper Ołownia.

Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Marlena Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorek, a brązowy medal powędrował do Krzysztofa Karwowskiego również w konkurencji kata indywidualne juniorów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobył łódzki Olimp z dorobkiem: 9 złotych,
2 srebrnych i 5 brązowych wyprzedzając Klub Karate Sonkei Gdańsk z 5 złotymi, 6 srebrnymi oraz 5 brązowymi medalami.

Mistrzostwa te były również okazją do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, uwzględniającego wyniki w sporcie - karate, dla 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior.

Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz
i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bielscy medaliści to w większości tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody w formie stypendiów przyznane zostały przez prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.