Sport

• 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 992

Atemi B-B na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate

W niedzielę, 4 grudnia w Hali Sportów Walki - WKS Śląsk Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate. Organizatorem mistrzostw była Polska Unia Karate - Polski Związek Sportowy oraz wrocławski Klub Budokan.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate
Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate - 4.12.2022 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski przystąpiło 130 zawodniczek i zawodników reprezentujących 35 klubów. Znakomicie wypadli reprezentanci bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobyli 5 medali, w tym: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale, co uplasowało bielski klub na 2. miejscu w klasyfikacji medalowej ustępując pierwszego miejsca klubowi Budokan Wrocław.

Niewątpliwie jedną z najlepszych zawodniczek Mistrzostw Polski Seniorów w Karate została Anna Kowalska, która w finale kata indywidualnego seniorek, pewnie pokonała koleżankę klubową Elizę Gaweł.

Na trzecim miejscu z brązowym medalem uplasowała się kolejna zawodniczka Atemi - Wiktoria Toś - aktualna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek.

Ogromny sukces wywalczyły drużyny żeńskie i męskie w konkurencji kata.

Złotymi medalistkami w konkurencji kata drużynowe zostały: Anna Kowalska, Eliza Gaweł oraz Marlena Kępys, pokonując w finale drużynę z klubu Budokan Wrocław.

Trzecie miejsce na podium mistrzostw wywalczyli panowie w składzie: Krzysztof Karwowski, Dominik Świgost oraz Kacper Ołownia.

Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate - Polskiego Związku Sportowego, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mijający rok sportowy można uznać za bardzo udany. Bielskie zawodniczki i zawodnicy w roku 2022 wywalczyli: