bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2021
  • wyświetleń: 4305

Beskidzkie Centrum Onkologii z 5 miejscami covidowymi na OIOM-ie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Sytuacja w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej jest trudna. Jak informował w piątek dyrektor, pod placówką w kolejce czekają karetki z pacjentami. 26 marca rano podjęto decyzję o przeznaczeniu 5 łóżek na OIOM-ie dla pacjentów covidowych. 3 z nich były już zajęte przed południem.

Karetki z pacjentami czekają przed Beskidzkim Centrum Onkologii przy ul. Wyspiańskiego
Karetki z pacjentami czekają przed Beskidzkim Centrum Onkologii przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej · fot. Czytelnik


Dyrektor szpitala, Lech Wędrychowicz poinformował nas, że docelowo chce przeznaczyć dla pacjentów chorujących na COVID-19 85 łóżek.

- Całkowita liczba miejsc, jeżeli wojewoda wyda zgodę, wyniesie 85 - to już praktycznie wszystko, co możemy oddać pacjentom. Zaczynamy się zbliżać do końca wydolności. W tej chwili jest kolejka karetek pod szpitalem (to informacja z godziny 11.45) - powiedział w rozmowie z naszym portalem dyrektor placówki, Lech Wędrychowicz. - Podejrzewam że łóżek na intensywnej terapii przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem wystarczy dosłownie do końca dnia - dodał.

Dyrektor zapewnia, że pacjent onkologiczny jest otoczony opieką.

- Mamy dwie grupy zagrożone bezpośrednio śmiercią - pacjenci z covidem i pacjenci onkologiczni. Pozostałych chorych muszą przyjąć inne szpitale. Tak zorganizowaliśmy pracę szpitala, że część onkologiczna nie jest w ogóle brana pod uwagę, przy przygotowywaniu miejsc covidowych. Chorzy potrzebujący zabiegów oraz będący w trakcie diagnostyki i terapii onkologicznej są naszym priorytetem, bo oni już naprawdę nie mieliby gdzie pójść. Tu moje stanowisko jest jednoznaczne: nie oddam ani jednego łóżka przeznaczonego dla pacjentów, którzy wymagają opieki onkologicznej - podkreślił dyrektor bielskiego szpitala.

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj