bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 827

Coraz mniej łóżek covidowych w bielskim Szpitalu Wojewódzkim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W Szpitalu Wojewódzkim od środy, 12 maja zmniejszyła się liczba łóżek covidowych. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc covidowych objęto część Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, na której od kilku tygodni hospitalizowani byli wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem.

szpital wojewódzki
Coraz mniej łóżek covidowych w bielskim Szpitalu Wojewódzkim · fot. bielsko.info


Zgodnie z decyzja wojewody śląskiego na chirurgii "uwolniono" 17 łóżek zarezerwowanych dla chorych na COVID-19. - Obecnie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej dysponuje 37 miejscami dla osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. W tym jest 10 miejsc dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii. 4 łóżka dla pacjentek chorych na COVID-19 znajdują się na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Jak dodała przedstawicielka bielskiej placówki, w związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem Szpital Wojewódzki wrócił do realizacji zabiegów planowych m.in. ablacji, polegających na zniszczeniu lub odizolowaniu za pomocą elektrod niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii. Wznowione zostały także zabiegi wszczepiania stymulatorów i defibrylatorów serca.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj