bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • 14 maja 2021
  • wyświetleń: 4713

1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni?

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, 1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Strefa zostanie powiększona o dwa dodatkowe obszary. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg przygotował dla kierowców kilka nowości.

1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni?
1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni? · fot. MZD Bielsko-Biała


1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy parkowania w Bielsku-Białej. Strefa zostanie powiększona o dwa dodatkowe obszary ograniczone ulicami: Fryderyka Chopina, Listopadową, Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową, Stefanii Sempołowskiej i Romana Dmowskiego. W związku z planowanym rozszerzeniem strefy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy mogą od 1 czerwca ubiegać się o abonament parkingowy.

Strefa płatnego parkowania - mapa poglądowa
Strefa płatnego parkowania - mapa poglądowa · fot. MZD Bielsko-Biała


- Wszyscy kierowcy parkujący w obecnym oraz poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania zobowiązani są do niezwłocznego uiszczenia opłaty za parkowanie. Można tego dokonać, korzystając z parkomatów lub mobilnych aplikacji Skycash oraz Mobilet - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Należy przy tym pamiętać, że ważność biletu parkingowego można przedłużyć jedynie w okresie jego obowiązywania. Nie ma bowiem możliwości dokonywania dopłat po zakończeniu parkowania. Postój bez uiszczenia opłaty oraz po upływie ważności zakupionego biletu wiąże się z obowiązkiem wniesienia opłaty dodatkowej w kwocie 50 zł.

W związku z planowanym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania mieszkańcy Bielska-Białej zameldowani na stałe lub czasowo w obszarze strefy oraz przedsiębiorcy prowadzący w niej swoją działalność mogą od 1 czerwca ubiegać się o wydanie abonamentu parkingowego. Aby go uzyskać należy złożyć do Działu Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Mostowej 1 wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, a następnie uiścić opłatę. Jej wysokość nie ulega zmianie i wynosi 100 zł rocznie dla mieszkańców i 140 zł miesięcznie dla przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, tel. 33 472 60 00 wew. 300 lub 301, e-mail: sekterariatspp@mzd.bielsko.pl lub na stronie internetowej www.parkowaniebielsko.pl, skąd można pobrać wnioski o wydanie abonamentu. Wnioski otrzymać można również w siedzibie działu przy ul. Mostowej 1.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.